Tvorba webových stránek – fakta a mýty

Tvorba webových stránek patří k často diskutovatelným tématům, přičemž názory jednotlivých účastníků se často liší. Je skutečně nutné investovat do drahých webových stránek? Neudělají mi levnější webové stránky stejnou službu? Je webdesign tím hlavní hnacím prvkem? Zkusme se podívat na hlavní fakta a mýty, o tvorbě webových stránek.

Webové stránky – otevřete si cestu k úspěchu

Zásadním a zcela jistě bez diskuzí neopomíjeným faktem zůstává, že webové stránky Vám otevírají cestu k úspěchu. Při jejich tvorbě byste se však měli soustředit na několik důležitých faktorů, které jsou pro úspěšnou webovou prezentaci důležité:

Drahé webové stránky budou přinášet větší zisk

Tento názor bych označila jako fakt i jako mýtus, neboť drahé, byť profesionálně vytvořené webové stránky, nejsou ještě zárukou úspěchu. Pokud však tyto stránky budou splňovat veškeré náležitosti a bude u nich provedena dobrá SEO optimalizace, potom je samozřejmě úspěch většinou zaručen.

Levné webové stránky mi nebudou přinášet užitek

Stejně tak jako o prvního názoru, i u tohoto platí stejné pravidlo. I levné webové stránky mohou být profesionálně vytvořeny a mohou dosáhnout předních pozic ve vyhledávačích. Nenechte se proto svést názory, že levné webové stránky jsou špatné. Je to mýtus, který se nezakládá na pravdě. Samozřejmě se vyskytnou i takové případy, kdy levné webové stránky odpovídají ceně, ale bohužel i jejich kvalitě.

Webdesign je to hlavní

Dovoluji si říci, že to je největší, nepravdivý mýtus, který kolem tvorby webových stránek panuje. Ani sebelepší webdesign neovlivní to, zda budou mít Vaše webové stránky úspěch! Můžete mít webové stránky za desetitisíce, a přesto zapadnete mezi desítky ba stovky dalších webů. Úspěch Vašich www stránek tkví totiž někde docela jinde – v odborně napsaných textech (copywriting) a pravidelné SEO optimalizaci.

SEO optimalizace a linkbuilding jsou k ničemu

Další z mýtů, kterým často lidé podléhají. Pokud nemáte dostatečné zkušenosti z oblasti SEO optimalizace a touto problematikou se alespoň z části nezabýváte, nikdy sami nedosáhnete kýžených pozic v předních vyhledávačích, jakými jsou Google.cz či Seznam.cz. Alespoň pro minimální úspěch stránek, je základní SEO optimalizace v podobě registrace do katalogů zapotřebí. Pokud toužíte po rozsáhlejším šíření zpětných odkazů a po pravidelné péči o Váš web, můžete zařadit i PR články či tvorbu mini sites.

Samozřejmě, že bychom mohli ve výčtu dalších mýtů a faktů pokračovat, ovšem k tomu by nám ani tento článek, možná ani celý web nestačili. Faktem však zůstává, že i levné webové stránky Vám přinesou užitek, pokud budou profesionálně vytvořené.

Nebojte se tedy investovat do levných webových stránek.